Kompletny przewodnik po piłce ręcznej

Czym jest piłka ręczna?

Piłka ręczna to sport, który został wynaleziony na początku XX wieku, ale istnieje od wieków. Jest to sport zespołowy, który można uprawiać zarówno w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu i jest to jeden z najpopularniejszych sportów w Europie.

W piłce ręcznej są dwie drużyny, bramkarz i czterech graczy z pola. Celem gry jest wrzucenie piłki do bramki po stronie przeciwnika. W danym momencie możesz dotknąć lub przytrzymać piłkę tylko jedną ręką.

Jak grać w piłkę ręczną?

Piłka ręczna to sport zespołowy, w którym występują dwie drużyny po siedmiu graczy. Celem gry jest wrzucenie piłki do bramki przeciwnika (prostokątnej siatki) poprzez rzucenie jej jedną lub obiema rękami oraz uniemożliwienie przeciwnej drużynie robienia tego poprzez przechwytywanie ich rzutów, blokowanie ich strzałów lub odbieranie ich graczy.

Mecz piłki ręcznej rozgrywany jest w dwóch 30-minutowych tercjach. Gra w piłkę ręczną rozgrywana jest na boisku o długości 40 metrów i szerokości 20 metrów. Ma bramkę na każdym końcu i wolną strefę w środku, gdzie dozwolony jest tylko ograniczony kontakt z innymi graczami.

Boisko do piłki ręcznej składa się z trzech części:

1) Pole gry, które ma bramkę na każdym końcu

2) Wolna strefa, w której kontakt między graczami jest ograniczony

Terminologia piłki ręcznej i typowe błędy

Piłka ręczna to sport zespołowy rozgrywany pomiędzy dwoma drużynami składającymi się z siedmiu graczy na boisku, z bramką pośrodku każdego z końców. Jest najbardziej popularny w Europie i Ameryce Południowej.

Najczęstszymi błędami są sytuacje, w których piłka dotyka ziemi, gdy gracz nie trzyma piłki obu rąk lub gdy dotykasz dłonią ciała przeciwnika.

Większość graczy jest zwykle praworęczna i lewonożna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *