Przewodnik po grze w tenisa

Czym jest tenis i zasady gry?

Tenis to sport rakietowy, w który gra dwóch lub czterech graczy. Gra toczy się na prostokątnym korcie z siatką na każdym końcu. Każdy gracz używa rakiety naciągniętej sznurkiem, aby uderzyć wydrążoną gumową piłkę w celu przebicia piłki nad siatką na boisko przeciwnika, zdobywając w ten sposób punkty.

Zasady gry są następujące:

– Gra rozpoczyna się od podania przez jednego zawodnika, który wyrzuca piłkę w górę i uderza ją tak, aby odbijała się po stronie boiska przeciwnika, a następnie na jego stronę.

– Gracz nie może trafić serwu przeciwnika, zanim ten się odbije, ale może go dotknąć i zagrać po odbiciu się przez dowolny czas.

– Gracz musi zawsze wrócić

Różne rodzaje kortów tenisowych

Istnieją cztery główne typy kortów tenisowych. Są to kort trawiasty, kort ceglany, kort twardy i kort dywanowy.

Kort trawiasty: Korty trawiaste to najpopularniejszy rodzaj kortów tenisowych na świecie. Mają zielony kolor, który przypomina trawnik i można je znaleźć w wielu krajach na całym świecie. Piłka odbija się na tej powierzchni wyżej niż jakikolwiek inny rodzaj powierzchni, a ponadto trudniej jest kontrolować jej kierunek, co sprawia, że granie na niej jest trudniejsze.

Korty ceglane: Korty ceglane są jednym z najstarszych istniejących obecnie rodzajów kortów tenisowych i mają brązowawy kolor, który składa się z pokruszonej cegły lub kamienia z dodatkiem piasku, wody i wapna. Ta powierzchnia jest powolna, ponieważ pochłania wilgoć z deszczu lub rosy, więc piłki odbijają się poniżej

Jak zacząć grać w tenisa?

Tenis to gra, z której mogą korzystać osoby w każdym wieku. To świetny sposób na utrzymanie formy i dobrą zabawę z przyjaciółmi.

Jeśli dopiero zaczynasz, oto kilka wskazówek dla Ciebie:

– Znajdź kort tenisowy w pobliżu domu lub pracy

– Znajdź kogoś, kto nauczy Cię grać w tę grę – poprzez lekcje lub oglądanie filmów online.

– Uzyskaj pomoc od znajomych i rodziny, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj rakiety jest dla Ciebie najlepszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *