Przewodnik po zasadach gry w piłkę nożną

Jakie są zasady gry

To najpopularniejszy sport na świecie. Zasady gry są dość proste, ale są pewne niuanse, o których musisz wiedzieć.

– Są dwie drużyny po 11 graczy, po przeciwnych stronach boiska z bramką na każdym końcu.

– Celem jest zdobycie bramki przez kopnięcie lub wniesienie piłki do bramki przeciwnika i uniemożliwienie mu zdobycia bramki.

– Zawodnicy mogą dotykać piłki tylko rękami lub stopami i nie mogą używać rąk do żadnego innego celu.

– Zawodnik nie może dotknąć piłki rękami po tym, jak dotknął jej stopami.

– Jeśli gracz ponownie dotknie piłki ręką, nazywa się to „piłką ręczną”, a rzut wolny pośredni przyznawany jest jego

Linie i pozycje

Piłka nożna to sport zespołowy. Zawodnicy na boisku są zorganizowani w linie i pozycje.

Dwie linie na środku pola nazywają się linią pomocy i linią defensywną. Linia pomocnicza to miejsce, w którym grają gracze z obu drużyn. Linia defensywna to miejsce, w którym grają obrońcy.

W piłce nożnej jest 5 pozycji: bramkarz, obrońca, pomocnik, skrzydłowy i napastnik. Bramkarz gra w bramkę, aby zatrzymać strzały na bramkę przeciwników, obrońca broni bramki, walcząc z przeciwnikami, którzy się do niej zbliżą, pomocnik gra w środku pola i próbuje strzelać bramki lub asystuje innym graczom, którzy to robią, skrzydłowy próbuje pokonać obrońców dryblingiem lub prędkość i napastnicy próbują strzelać gole.

Sprzęt piłkarski i urzędnicy

W piłce nożnej gra toczy się na prostokątnym polu z bramkami na każdym końcu. Celem gry jest zdobycie przez wbicie piłki do bramki drużyny przeciwnej (między słupkami i pod poprzeczką) większej liczby bramek niż oni. Aby strzelić gola, musisz kopnąć lub skierować go obok bramkarza i do siatki. Możesz także używać rąk lub innych części ciała, ale tylko wtedy, gdy jesteś na swojej własnej połowie pola.

W piłce nożnej w każdej drużynie jest 11 graczy – 10 graczy z pola grających na boisku i jeden bramkarz grający w bramce. Są dwie połówki, które trwają 45 minut z 15-minutową przerwą pomiędzy nimi.

Sędzia jest odpowiedzialny za egzekwowanie przepisów, start i

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *